BE AWARE OF CYBER BULLYING AND ABUSE

Projekt povezuje našo šolo z Makedonijo, Francijo, Litvo, Italijo, Španijo, Romunijo, Turčijo in še eno slovensko šolo iz Podbrda. Tehnologija ima obojestranski učinek na otroke, mladostnike in celotno skupnost, tako pozitivne kot negativne. Čeprav na te pozitivne in negativne učinke vplivajo vsi posamezniki na splošno, so otroci in mladostniki bolj prizadeti. Zaradi široke uporabe interneta, pametnih telefonov in družbenih medijev se učenci lahko soočajo s kibernetskim trpinčenjem, včasih kot žrtve in včasih kot nasilneži. Zaradi tega je bil ta projekt pripravljen za ozaveščanje učencev, staršev in učiteljev o tej pomembni in globalni težavi ter za uresničevanje njihovih sposobnosti obvladovanja. V projekt smo bili vključeni že lani, vendar upamo na dobro sodelovanje partnerskih šol tudi letos.

Koordinatorica Katja Glazer Leskovšek