Dosežki eTwinning-a na naši šoli

KO DOBRO DELAMO, JE NAŠE DELO TUDI OPAŽENO.

In tako smo bili že večkrat nagrajeni s strani Nacionalne službe eTwinnning. Znak kakovosti eTwinning prejmejo učitelji, ki so oblikovali izjemne projekte eTwinning. Znak pomeni, da je projekt dosegel določene nacionalne in evropske standarde.

Obstajata  dva znaka kakovosti:

  • nacionalni in
  • evropski.

Velikokrat smo prejeli tudi EVROPSKI ZNAK KAKOVOSTI. Projekti, ki prejmejo evropski znak kakovosti, so najvišje uvrščeni med projekti, ki so prejeli nacionalni znak kakovosti. Ti projekti predstavljajo primere uspešnega evropskega sodelovanja.

V šolskem letu 2024/25:

ZLATI KABEL 2024 ZA OŠ KAJETANA KOVIČA RADENCI

Center RS za mobilnost in evropske programe, izobraževanja in usposabljanja (CMEPIUS) je v sodelovanju z Ministrstvom za vzgojo in izobraževanje v okviru akcije eTwinning, dne 11. 12. 2024, podelil nagrado »Zlati kabel« za najboljši eTwinning projekt. eTwinning projekti so pobuda Evropske unije, ki omogoča šolam iz različnih držav, da sodelujejo preko interneta pri raznih izobraževalnih projektih.

Dobitnik nagrade »Zlati kabel 2024« v kategoriji od 12 – 15 let je projekt »Math with gamification« pod mentorstvom Katje Glazer Leskovšek.

Zlati kabel se podeljuje letno zaključenim projektom oz. projektom v zaključni fazi, ki dosegajo pomembne rezultate na področju pedagoških inovacij, sodelovanja med šolami, ki so vpletene v projekt, ter kreativne rabe IKT orodij. Šole ob tem nikakor ne smejo spregledati tudi pomembnosti vpliva, ki ga ima projekt na šolo kot celoto. Nagrade sta letos podelila direktorica CMEPIUS-a, dr. Alenka Flander in minister za vzgojo in izobraževanje Republike Slovenije, dr. Dr. Vinko Logaj.

Skozi eTwinning projekte učenci sodelujejo, komunicirajo, ustvarjajo in uresničujejo cilje projekta, pri tem pa uporabljajo razna digitalna orodja. Več o  nagrajenem projektu si lahko preberete tukaj: https://knjosrad.splet.arnes.si/inspired-by-geometry

Nagrada je priznanje naši šoli, učiteljem in učencem za kakovostno opravljeno delo na področju mednarodnega sodelovanja.

Čestitke vsem učencem eTwinninerjem za odlično opravljene aktivnosti v projektu in zgledno sodelovanje z učenci daleč po Evropi!

The Center of the Republic of Slovenia for Mobility and European Educational and Training Programmes (CMEPIUS), in collaboration with the Ministry of Education, awarded the “Golden Cable” prize for the best eTwinning project on December 11, 2024. eTwinning projects are an initiative of the European Union that enables schools from different countries to collaborate online on various educational projects.

The winner of the “Golden Cable 2024” in the 12-15 years category is the project “Math with Gamification,” mentored by Katja Glazer Leskovšek.

The Golden Cable prize is awarded annually to completed or nearly completed projects that achieve significant results in the field of pedagogical innovation, collaboration between schools involved in the project, and creative use of ICT tools. Schools must also recognize the importance of the project’s impact on the school as a whole. This year’s awards were presented by the director of CMEPIUS, Dr. Alenka Flander, and the Minister of Education of the Republic of Slovenia, Dr. Vinko Logaj.

Through eTwinning projects, students collaborate, communicate, create, and achieve project goals using various digital tools. You can read more about the award-winning project here: https://knjosrad.splet.arnes.si/inspired-by-geometry.

The award is a recognition of our school and teachers for their quality coordination of students in the field of international cooperation, and to the eTwinners – students participating in eTwinning project for excellently carried out activities in the project and exemplary collaboration among students across Europe.

NACIONALNI IN EVROPSKI ZNAK KAOVOSTIZA PROJEKT MATH WITH GAMIFICATION

Projekt smo izvedli s 126 učenci, starimi od 12 do 15 let. Z aktivnostmi projekta smo skozi metodo igrifikacije smo izboljšali matematične sposobnosti učencev, reševanje problemov, logično razmišljanje in ustvarjalnost. Učenci so pri pouku matematike skozi aktivnosti projekta krepili sodelovanje, ter podajanje in sprejemanje povratnih informacij. učenci naše šole so aktivno sodelovali v vseh aktivnostih projekta, jih soustvarjali in prevzeli odgovornost za lastno učenje. Metoda igrifikacije je povečala motivacijo učencev in sodelovanje pri pouku. Učenci so lahko v tem procesu ustvarjalno uporabili orodja web2. Povečala se je motivacija in tudi sposobnost učiteljev za ustvarjanje igrificiranih učnih okolij za učence.

Evropski znak smo prejeli z naslednjo pohvalo našim učencem:

Congratulations! You have been awarded the European Quality Label for the work in the eTwinning project “MATH WITH GAMIFICATION“. This means that your work, the work of your students and the collaboration with your partners met the Quality Label Framework criteria and received a high score.

V šolskem letu 2022/23:

NACIONALNI IN EVROPSKI ZNAK KAKOVOSTI ZA DVA MATEMATIČNA PROJEKTA

Nacionalna svetovalna organizacija je Osnovni šoli Kajetana Koviča letos podelila kar dva znaka kakovosti. Nacionalni znak kakovosti in Evropski znak kakovosti sta dobila projekta Touch Math, katerega koordinatorica je bila Katja Glazer Leskovšek in Inspired by Geometry, ki ga je koordinirala Jana Grosman.
Projekt Touch math je bil namenjen usvajanju veščin za reševanje matematičnih problemov, s katerimi se učenci srečujejo v vsakdanjem življenju. Naš cilj je bil med drugim tudi izboljšati digitalne kompetence učencev z uporabo spletnih orodij, ki smo jih povezali z matematiko.
Ob koncu projekta smo vsi udeleženci v projektu ustvarili virtualno razstavo, ki si jo lahko ogledate na povezavi: https://www.emaze.com/@ALOCFWCOR/touch-matha

V projektu Inspired by Geometry so v šolskem letu 2022/23 sodelovale učenke 8. in 9. razreda, vključeni pa so bili učenci iz petih različnih držav. Učenci so odkrivali geometrijo v naravi in s tem skušali razumeti prednosti geometrije v vsakdanjem življenju, kar so podprli z uporabo digitalnih orodij in metod aktivnega učenja. Učenke so tekom projekta ustvarjale razna digitalna gradiva, na koncu pa je nastal skupni izdelek vseh udeležencev v projektu – eKnjiga, ki si jo lahko ogledate na povezavi: https://read.bookcreator.com/HKKGePXq9AMBksJv79g3YGWWjw73/8d8q5MmHRjerR_RcyDi61g/gdDgvadeSSuKCbszqBxssA-right

PONOVNO PREJELI ZNAK “ŠOLA ETWINNING”

Osnovna šola Kajetana Koviča Radenci je ena izmed petnajstih šol in vrtcev v Sloveniji, ki za obdobje 2023/2024 ponosno nosi znak ‘šola eTwinning’.

Učenci in učitelji na OŠ Kajetana Koviča Radenci sodelujejo v  eTwinning projektih že dobrih enajst let. Znak predstavlja pomembno potrditev za naše uspešno delo, saj je za pridobitev le-tega potrebno izkazati kvalitetno in s sodobnimi pristopi nadgrajeno pedagoško delo na različnih področjih.

Več o eTwinning projektih na naši šoli si lahko preberete tukaj.

Koordinatorica eTwinning: Katja Glazer Leskovšek

NACIONALNA AGENCIJA SLOVENIJA OPAZILA NAŠ PROJEKT IN GA IZPOSTAVILA KOT PRIMER DOBRE PRAKSE eTwinning ter o njem zapisala:

Predstavljamo vam izjemno inovativen projekt eTwinning »𝗦𝗧𝗘𝗔𝗠 𝗶𝗻 𝘁𝗵𝗲 𝗱𝗲𝘀𝗶𝗴𝗻 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗼𝗱𝗲𝗹𝗶𝗻𝗴 𝗼𝗳 𝗰𝗹𝗼𝘁𝗵𝗲𝘀«, ki je povezoval 10 partnerjev in 144 učencev iz Albanije, Hrvaške, Ukrajine, Severne Makedonije, Romunije, Slovenije, Moldavije in Španije. 

Vodilo projekta je bilo krepitev 𝗺𝗼𝘁𝗶𝘃𝗮𝗰𝗶𝗷𝗲 𝘂𝗰̌𝗲𝗻𝗰𝗲𝘃 𝘇𝗮 𝘂𝗰̌𝗲𝗻𝗷𝗲 𝗺𝗮𝘁𝗲𝗺𝗮𝘁𝗶𝗸𝗲 ter iskanje idej in priložnosti za uporabo matematike pri modeliranju in oblikovanju oblačil 𝘇 𝘂𝗽𝗼𝗿𝗮𝗯𝗼 𝗿𝗮𝘇𝗹𝗶𝗰̌𝗻𝗶𝗵 𝗦𝗧𝗘𝗔𝗠 𝘃𝗶𝗿𝗼𝘃.

Učenci so v nacionalnih ekipah samostojno spoznavali posebnosti oblačil, tradicij partnerskih držav in ustvarjali lastne kolekcije, pri tem pa iskali povezave z matematiko. Ustvarili so kreacije oblačil iz raznih razpoložljivih materialov (npr. odslužena oblačila), zbirko kreacij z risanjem na papir in elektronsko zbirko modelov oblačil. Pri tem so iskali simetričnost v oblačilih (vzorci na blagu, narodnih nošah, krojih) kar se navezuje na učni načrt matematike (geometrija). Učenci so tako na praktičen način, 𝘃  𝗮𝘃𝘁𝗲𝗻𝘁𝗶𝗰̌𝗻𝗲𝗺 𝘂𝗰̌𝗻𝗲𝗺 𝗼𝗸𝗼𝗹𝗷𝘂 𝘀𝗽𝗼𝘇𝗻𝗮𝘃𝗮𝗹𝗶 𝘇𝗮𝗸𝗼𝗻𝗶𝘁𝗼𝘀𝘁𝗶 𝗺𝗮𝘁𝗲𝗺𝗮𝘁𝗶𝗸𝗲.

Iskrene čestitke 𝗢𝗦̌ 𝗞𝗮𝗷𝗲𝘁𝗮𝗻𝗮 𝗞𝗼𝘃𝗶𝗰̌𝗮 𝗥𝗮𝗱𝗲𝗻𝗰𝗶 𝗶𝗻 𝗸𝗼𝗼𝗿𝗱𝗶𝗻𝗮𝘁𝗼𝗿𝗶𝗰𝗶 𝗽𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝘁𝗮 𝗞𝗮𝘁𝗷𝗶 𝗚𝗹𝗮𝘇𝗲𝗿 𝗟𝗲𝘀𝗸𝗼𝘃𝘀̌𝗲𝗸 za izveden projekt.👏👏👏

Vir fotografije: logotip je ustvarila učenka Klara iz OŠ Kajetana Koviča Radenci v okviru projektnih aktivnosti. Ta logotip je bil izbran za krovni logotip projekra.

 

NAŠ MATEMATIČNI PROJEKT OMENJEN V NOVI E-TWINNINGOVI KNJIGI

Projket Let’s discover our European Math World je omenjen v novi eTwinningovi knjigi Učenje iz preteklosti, oblikovanje naše prihodnosti: evropska kulturna dediščina preko eTwinninga (Learning from the past, designing our future: Europe’s cultural heritage through eTwinning).

“Naša bogata in raznolika kulturna dediščina je močna sila, ki nam lahko pomaga graditi našo državo.” – Nelson Mandela

Po podatkih Evrobarometra se 88 % anketirancev strinja, da bi morali v šoli učence učiti o kulturni dediščini, tako kot jih učimo o zgodovini in kulturi. (Posebno poročilo Evrobarometra, Kulturna dediščina, 2017).

Namen eTwinningove knjige je raziskovati različne vidike kulturne dediščine in ponuditi primere projektov eTwinning ter ideje za dejavnosti, ki so povezane s kulturno dediščino.

V prvem delu boste izvedeli, kaj pomeni kulturna dediščina in kako interpretacija kulturne dediščine postane učni pristop. V drugem delu boste odkrili zanimive projekte eTwinning, ki obravnavajo snovne, nesnovne in naravne vidike kulturne dediščine.

V tretjem delu boste našli informacije o zakladnici virov, ki jih ponuja Europeana, digitalni portal Evropske unije za kulturno dediščino, in zanimive razredne dejavnosti, ki jih je pripravil naš pedagoški tim. Dejavnosti so razvrščene v različne kategorije po predmetu, od zgodovine in astronomije do matematike in jezikov.

V zadnjem delu boste izvedeli, kako lahko vaši učenci spoznajo zgodovino in dediščino s pomočjo gradiv Hiše evropske zgodovine. Odkrili boste tudi, kako lahko šole eTwinning promovirajo kulturno dediščino z organizacijo dejavnosti znotraj in izven šolske skupnosti. (Vir: https://www.etwinning.net/sl/pub/highlights/learning-from-the-past-design.htm)

Publikacijo si lahko ogledate na spodnji povezavi:

https://www.cmepius.si/wp-content/uploads/2019/02/eTwinning-book_SL.pdf

Nacionalni znak kakovosti za eTwinning projekt MAVEN

Znak kakovosti eTwinning prejmejo učitelji, ki so oblikovali izjemne projekte eTwinning. Znak pomeni, da je projekt dosegel določene nacionalne in evropske standarde. Slovenska nacionalna agencija je letos podelila znak kakovosti projektu MAVEN – Math via English, ki je v preteklem šolskem letu povezoval učence OŠ Radenci z učenci partnerskih šol v Latviji, Španiji, Estoniji, Romuniji, Češki, Poljski, Bolgariji in Belgiji.Projekt je na zelo inovativen način približal učencem matematiko in (v okviru medpredmetnega učenja) angleščino. Učenci od 6. do 9. razreda so sodelovali na številnih videokonferencah, izdelovali razna elektronska gradiva in obiskovali spletno učilnico TwinSpace, kjer so z uporabo resnično pestre palete IKT spoznavali učence drugih držav.
Ponosni smo, da so učenci naše šole v okviru projekta MAVEN svoje matematično znanje, znanje angleščine, izvirnost in domišljijo ponesli na tako kvaliteten način tudi v evropski prostor.

Evropski znak kakovosti za eTwinning MAVEN

Meseca septembra je bil s strani slovenske nacionalne agencije naši šoli dodeljen Znak kakovosti za kvalitetno izvedbo mednarodnega eTwinning projekta MAVEN – Math via English.

Po tej prvi potrditvi smo sedaj prejeli še Evropski znak kakovosti za izjemno delo. To pomeni, da je bilo delo naših učencev ter šole priznano na najvišji evropski ravni.
Med projektom smo na zanimiv način povezali matematiko z raznovrstnimi področji naših življenj. Upamo, da bodo učenci tudi nadalje s pridom odkrivali lepote matematike in preko matematike in angleščine iskali nova znanja in prijatelje.

 Znak kakovosti za projekt Let’s discover our European Math World 2016/2017

Ocena Nacionalne eTwinning službe:

“Projekt učence (13-15 let) popelje na zanimiv način v učenje matematike in angleščine. Sodelujoči učenci so se tekom projekta podali na matematični izlet in to predstavili tudi ostalim partnerjem. Učenci so v sklopu aktivnosti samostojno pripravljali naloge za sovrstnike v tujini. Projekt vsebuje tudi skupen izdelek, Kviz, ki je delo vseh sodelujočih. Iz spletne učilnice TwinSpace je razbrati dobro komunikacijo med projektnimi partnerji. V spletno učilnico so vključeni tudi učenci.  Spletna učilnica je pregledno urejena in dokazuje uporabo vrsto zanimivih in za ciljno skupino otrok primernih orodij. V sklopu projekta je bilo poskrbljeno tudi za evalvacijo projekta ter s španske strani tudi za diseminacijo projektnih rezultatov.  Učinki projekta se odražajo v motivaciji učencev pri učenju matematike ter suverenosti pri komuniciranju s sovrstniki.”

Evropski znak kakovosti za projekt Let’s discover our European Math World

Poleg znaka kakovosti Nacionalne eTwinning službe je sedaj znak kakovosti za projekt Let’s discover our European Math World bil dodeljen tudi Evropski znak kakovosti. Delo naših učencev – eTwinnerjev je bilo priznano na najvišji evropski ravni. Iskrene čestitke sodelujočim nadobudnim matematikom!

PROJEKT MESECA

Projekt »I touch MATHS!« je bil izbran za eTwinning projekt meseca februarja 2012.

Vsi projekti meseca so objavljeni na spletni strani CMEPIUSa: http://www.cmepius.si/etwinning/projekt-meseca.aspx

»Projekt meseca« je pobuda eTwinning Nacionalne svetovalne službe.

http://www.cmepius.si/solsko-izobrazevanje/novosti/

Koordinatorica: Katja Glazer Leskovšek